World oF Warcraft
Wrath of the Lich King

Předpokládané datum vydání:
jaro 2008

 
Blizzard oficiálně oznámil přípravu nového datadisku s názvem Wrath of the Lich King. V novém datadisku se objeví spousta žhavých novinek. Na této stránce si je podrobně představíme.

Nový kontinent: Northrend

Ledovcový kontinent Northrend se bude nacházet na severu Azerothu a bude přibližně stejně velký jako Outland. Narozdíl od Outlandu, bude možno do Northrendu vstoupit na dvou místech, buď Borean Tundra na západě nebo Howling Fjord na východě tohoto kontinentu. Do Northrendu budou jezdit lodě z přístavů v Kalimdoru a Eastern Kingdoms. Skládat se bude z desíti zemí, které si můžete prohlédnout na mapě .  Northrend bude přístupný všem hráčům, ale co se týče nepřátel, úkolů a expení, bude určen hráčům na levelu 68 a vyšším.

Země nového kontinentu nejsou pouze zasněžené pláně, ale najdete zde, hořící lesy, vysoké hory, ale také hrůzostrašné lesy plné pavouků a kostlivců. Dále se můžete těšit na nepřátelskou rasu Vrykulů, podobající se Vikingům, spřátelené Tuskarry a sněhové obry.


http://img.qj.net/uploads/articles_module/98727/northrend_qjpreviewth.jpg


Death Knight


Death Knight bude první hrdinské povolání v historii World of Warcraftu. Bude kombinovat schopnosti tanka s udílením poškození (damage) a bude nosit plátovou (plate) zbroj. Pravděpodobně bude při tankováni použivat obouruční zbraň nebo dvě jednoruční zbraně. Jeho síla nebude ukrytá ani v maně, ani v hněvu (rage), ale v runách, které vkládá do své zbraně.

Existujou tři různé druhy run: Krvavé, Nesvaté a Mrazivé. Jeho ability budou závislé na kombinaci run. Kombinovat může maximálně 6 run (např. 6 nesvatých, nebo 2 nesvaté, 2 mrazivé a 2 krvavé). Můžete měnit runy a tím styl hry (tank/dps a nebo kombinace obojího s měnší silou). Kouzla budou fungovat tak, že použijete nějaké kouzlo, na které je potřeba například 1 krvavá runa a ta má pak cooldown. Death Knight bude mít v talentech možnost snížení coldownu u run, talentové stromy budou: Unholy, Blood a Frost.

Death Knight bude dostupný hráčům na vyšším levelu někdy kolem 55-60, po splnění série úkolů. Nebude se expit od levelu 1, ale bude dostupný rovnou na vysokém levelu (ještě není přesně určen)
V budoucnu se můžeme těšit na další hrdinská povolání jako např. Blademaster, Demon Hunter atd. V tomto datadisku se ale objeví pouze Death Knight.

http://www.gamerworld.ca/wp-content/uploads/2007/08/wrath-of-the-lich-king.jpgHlavní město


Hlavním městem Northrendu bude Dalaran. Ano, je to tak, kouzelníci společenství Kirin Tor v čele s Rhoninem, vyvolali mocné síly, aby Dalaran přesunuli do Northrendu, a mohli ve své válce proti Modré Dračí Letce a Scourge.
Město bude neutrální, takový "Shattrath severu". Otázkou je, co se stane s bublinou na hranici Hillsbrad Foothills a Alteracu. Také není jasné, kde přesně se Dalaran bude nacházet. Objevili se spekulace, že bude "plout" nad Northrendem, což nás přivádí k další otázce, a to létající mounti.


Létající mounti

V Northrendu půjde létat na vašich létajících mountech! Takže vaše pečlivě našetřené goldíky nepřijdou na zmar .
Podle nových informací však nepůjde létat hned na levelu 70, ale až někdy kolem levelu 78. V Kalimdoru a Eastern Kingdoms, zatím asi ale použít nepůjdou. Blizzard na svých oficiálních fórech uvedl, že je to kvůli tomu, aby si hráči užili atmosféru každé země a ne aby ji jen rychle přeletěli na mountu, a tak by byli dlouhé hodiny práce vývojářů zbytečné.
Blizzard zatím neoznámil jestli nový datadisk přinese nové létající mounty. Na jeden, a to Broom Mount - Létající koště, se ale můžete těšit již v patchi 2.2.